פדודונטיה

רפואת שיניים לילדים:
רפואת שיניים לילדים הוא ענף חשוב ברפואת שיניים וחשוב לציין כי ההתמדה והקניית דפוסי שמירה על בריאות הפה והשיניים אצל ילדים עשויים ללוות אותו במשך שנים רבות ולהשפיע באופן מכריע על מצב השיניים שלו לאורך כל שנות חיו.

בקיעת השיניים:
השיניים הראשונות מתחילות לבקוע בערך בגיל 6 חודשים. הראשונות שבוקעות הן השיניים הקידמיות התחתונות. תהליך הבקיעה מסתיים בסביבות גיל שנתיים וחצי בבקיעת השניים הטוחנות. בסך הכל צריכות לבקוע 20 שיניים ראשוניות, עשר בכל לסת.

השיניים הקבועות מתחילות לבקוע בסביבות גיל 6-7 וגם כאן בוקעות השיניים הקדמיות התחתונות, במקביל בגיל זה בוקעות גם שיניים טוחנות קבועות מאחורי הטוחנות הראשוניות. בגיל 13 בערך מסתיים תהליך התחלפות כל השיניים.

מדוע יש לטפל בשיני חלב?
השאלה הנפוצה אצל ההורים היא מדוע צריך להשקיע זמו וכסף בשיניים שהן ממילא נושרות ומתחלפות ?

ראשית יש להבהיר כי חשוב מאוד לטפל בשיני החלב של ילדינו , ועלינו להבין שלשיניים הראשוניות יש תפקיד חשוב בפי ילדינו וצריך להבין את ההשלכות של חוסר הטיפול בהן.

מהם תפקידי השיניים הראשוניות?
תזונה: משמשות לחיתוך האוכל ועוזרים לעיכולו של האוכל..

דיבור : תפקיד חשוב בהגייה נכונה של מילים וצלילים.

אסתטיקה : כאשר מסתכלים על מבנה הפנים לשיניים יש מקום מרכזי בהופעה החיצונית של הילד. הן נראות בזמן דיבור והן נותנות תמיכה לרקמות רכות כגון לחיים ושפתיים ומונעות את שקיעתן פנימה.

שמירת מקום : חשוב לדעת כי בתוך עצמות הלסת של הילדים, מתחת לשיניים הראשוניות "מתחבאות" השיניים הקבועות והשיניים הראשוניות שומרות על המקום הנכון שמיועד לשיניים הקבועות.

דימוי עצמי : בחברת הילדים מייחסים חשיבות רבה למראה חיצוני ולכושר ביטוי ואי טיפול בשיניים יכול להביא לפגיעה בדימוי העצמי המתפתח של הילד.

מה קורה אם לא מטפלים בשיניים הראשונות?
שיניים לא מטופלות עם חורים ועששת גורמות לכאבים בחלל הפה, ולא רק בזמן אכילה. כמו כן, ישנה פגיעה בלעיסה ובפירוק תקין של המזון. שן עם עששת לא מטופלת מהווה מיצבור עצום של חיידקים אשר גורמים להדבקת השיניים הסמוכות ולהופעת מוקדי עששת בשיניים נוספות.

שן ראשונית לא מטופלת עם הרס נרחב עלולה לגרום להתפתחות מורסה (אבצס) אשר עלולה לפגוע בנבט השן הקבועה. נבט השן הקבועה, הנמצא חבוק בין שורשי השן הראשונית, רגיש ביותר לשינויים סביבתיים ולכן עלול להיפגע באופן חמור ובלתי הפיך. הפגיעה עלולה להתבטא בשינויים בצורת השן בקבועה או בצבעה.

מתי רצוי לערוך פגישה ראשונה עם מרפאת השיניים ?
הגיל המתאים לפגישה ראשונה הוא בערך שנה. בגיל זה כבר נמצאות חלק מהשיניים בפה ואילו שאר השיניים מתחילות לבקוע. לפגישה זו חשיבות רבה מפני שהדרכה והכוונה להורים תעזור במניעת עששת וכך נקנה לילדים הרגלים נכונים של ציחצוח שיניים. בפגישה זו מתחילים לבנות מערכת יחסים חיובית וארוכת טווח בין רופא השיניים לילד. מערכת יחסים טובה מונעת חרדות מטיפולי שיניים וכך נפתח אצל הילדים גישה חיובית כלפי רופא השיניים.

למידע נוסף כנסו: קרא עוד

צור קשר

פרטי קשר נוספים


dr-zion@bezeqint.net

מרכז רפואי רוזמדיקס:

מרפאת שיניים:


צוות מרפאת השיניים

דר' ציון בר חנן
המנהל הרפואי של רוז מדיקס

בעל ניסיון רב בטיפולי שיניים, בהשתלות ובשיקום הפה, ברפואת שיניים כללית ורפואת שיניים משולבת בלייזר. חבר פעיל באיגוד המשתילים האמריקאי IOCI והגרמני DGZI ובאיגוד הלייזר העולמי ה- ALD. שימש כמנכ"ל כנסים 2000 האחראית על הדרכת צוותים רפואיים למצויינות ברפואת שיניים. הקים את מחלקת רפואת השיניים ברוז מדיקס בשנת 1989 ובעל ניסיון ומיומנות רבה, אשר לצידו עובד צוות מקצועי, מסור ומיומן.

דר' משה צוקרמן
רופא שיניים

רופא שיניים בוגר הדסה ירושלים. שירת כרופא שיניים צבאי כ- 5 שנים. רופא כללי ובעל ניסיון רב בטיפולי שורש. דר' צוקרמן משתמש במספר עזרים וטכנולוגיות לקבלת טיפולים ברמה גבוהה ביותר, בין השאר: צילום רנטגן ממוחשב, מערכות אופטיות להגדלה ותאורה, מכשירים דיגיטליים למדידה, טיפולי שורש באמצעות עזרים ממונעים מיכשור בטכנולוגיית ניקל טיטניום ובנוסף, שימוש במכשיר לייזר המבטיח חיטוי מקסימלי של הרקמות הרכות והשיניים ומפחית למינימום את הכאב.

דר' מוניקה הפטל
רופאת חניכיים

ד״ר הפטל הינה בוגרת ביה״ס לרפואת שיניים באוניברסיטת C.E.S במדז׳ין שבקולומביה. סיימה בהצטיינות את לימודי רפואת השיניים. התמחתה בפריודונטיה אצל ד״ר אלחנדרו בוטרו, ובהמשך עברה השתלמויות ב Boston University וב UCLA. כמו כן היא ממשיכה להתעדכן בקורסים ובכנסים בכל העולם. ד״ר הפטל חברה באיגוד הישראלי לפריודונטיה ואוסוינתגרציה, באקדמיה האמריקאית של פריודונטיה, בפדרציה האירופית של פריודונטיה.

"אני מאמינה שהצלחת הטיפול תלויה גם ברגישות והיחס האישי של המטפל כלפי המטופל"

דר' מיכאל לוצקר
רופא שיניים

עוסק בתחום האורטודנטיה - יישור שיניים לילדים ומבוגרים.

דר' יונתן בר- חנן
רופא שיניים

סיים את לימודיו בשנת 2014 בהצטיינות עם תעודת מצטיין דקאן.

דינה
מזכירה רפואית

ליליה מייס
מזכירה רפואית

צוות השינניות

השיננית עוסקת בהיגיינת הפה ובטיפול מונע, מבצעת ניקוי עמוק, בדיקת כיסים לחניכיים, מסירה אבנית וכתמים קשים מעל ומתחת לחניכיים, מסייעת במניעת עששת ובאמצעות הדרכה אישית נכונה מסייעת בהקניית הרגלים נכונים לשמירה יומיומית על בריאות הפה והשיניים.

שינניות מוסמכות : קארינה פפיאן , טניה רבינוביץ', בעלות ניסיון רב, אורך הטיפול כ-45 דקות, כולל מברשת שיניים במתנה בסיום כל טיפול, טיפול השיננית מבוצע ללא הרדמה וללא כאבים.

קארינה פפיאן
שיננית

טניה רבינוביץ'
שיננית